جستجو پیشرفته

دوشنبه, 07 اسفند 1396 09:22

بهره برداری از مکان ساختمان جدید بخشداری و شورای اسلامی بخش مرکزی

بهره برداری از مکان ساختمان جدید بخشداری و شوراهای اسلامی بخش مرکزی

مکان جدید بخشداری مرکزی با حضور سید امیر حسینی جو -معاون استاندار و فرماندار ویژه تنکابن- و روسای ادارات و شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی به بهره برداری رسید.

سید امیر حسینی جو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن ضمن آرزوی توفیق به خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی  و تبریک روز مهندس ، اظهار داشت: بخشدار محترم مرکزی  و شورای اسلامی بخش مرکزی تلاش نمودند مکان مناسبی را جهت خدمت رسانی بهتر به مردم روستاهای بخش مرکزی تامین نمایند  . فرمانداری و بخشداری بعنوان دستگاه حاکمیتی و نظارتی و برگزارکننده  جلسات متعدد می باشد که لازم است ساختمان مناسبی برای بخشداری ها و فرمانداری مهیا شود.

شکل گیری شوراها در سال 78 و در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی اتفاق بسیار بزرگی بود که  بعداز انقلاب رخ داد و بعد از 20 سال از پیروزی انقلاب علیرغم تمام هجمه ها، شورا  شکل گرفت و با همت دولت وقت  ، مدیریت در  روستاها  به شوراها سپرده شد.وی با ارزیابی منصفانه از شکل گیری روستاها اظهار داشت : با قضاوت منصافه  می توان گفت شکل گیری شوراها اتفاق خوبی بود که رخ داد و تحولات عظیمی در روستاها صورت پذیرفت و اگر اشکالاتی بوده وهست به فردی و به افراد و ... باز می گردد که نتوانستند نقش خود را بخوبی ایفا نمایند. شکل گیری شوراها در پیشرفت روستاها تاثیر شگرفی داشته و مردم راحت تر با مسوولین در ارتباطند.

وی در ادامه تصریح نمود:  60درصد پروژه های دهه فجر در سالجاری با مشارکت دهیاری و شوراها  صورت گرفته و اینکه برخی اظهار میدارند  که پروژه ها  بامشارکت مردمی شکل گرفته و دولتی ها حضور دارند باید گفت که بنده بدنبال افزایش این مشارکتها هستم و این افتخار دولت است که مشارکت مردم را در تمامی حوزه ها به 100 درصد برساند.وی در ادامه تاکید نمود : وظیفه دولت در خدمات زیرساختی است و موضوعات عمران و آبادانی روستا با مشارکت بیشتر مردم و شوراها انجام خواهد شد. در بخش بهداشت 32 خانه بهداشت  به همت دولت و مشارکت مردم برگزار شد. در دهه فجرحدود 70 کیلومتر از راههای روستایی یا افتتاح یا کلنگ زنی شد. در بخش گازرسانی روستاهای واقع در جلگه گاز دار شدند و در بخش دو هزار و سه هزار در دست اقدام است. در بخش اموزش و پرورش اقدامات خوبی صورت گرفت. در بخش برق رسانی حدود 400میلیارد تومان اعتبار در بخش زیر ساختی تخصیص یافت و تا سال 98 افتتاح خواهد و این اقدامات جهت رفاه بیشتر مردم انجام گردید. در بخش آب نیز ما در سال آینده بعلت ناکافی بودن نزولات جوی و عدم وجود سد ، دچار مشکل کم آب خواهیم بود که لازماست مدیریت و کنترل شود.

وی در پایان پیگیری پروژه های ملی اعم از ،  محور تنکابن خرم آباد به الموت ، بیمارستان 205 تختخوابی تنکابن ، رینگ شهری نشتارود و سد ازارود را اعلام نموده که تا پایان دولت تدبیرو امید انشاا... به نتیجه برسد. معاون استاندار و فرماندار ویژه تنکابن در ادامه به چارت جدید فرمانداری و پیش بینی سه معاون (معاون عمرانی ، معاون سیاسی و معاون برنامه ریزی و توسعه ) اشاره نموده که از سال 97 انجام می شود و  انشا ا... توسعه بیشتر در شهرستان را فراهم نماید. تلاش بر این است که در حوزه مدیریت ، برای آینده تنکابن نیرو سازی گردد. همچنین با نزدیک شدن به ایام نوروز و مسافرپذیری شهرستان شایسته است در روستاها و شهرها فضاسازی مناسب ومطلوب در راستای حضور مسافرین انجام گردد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.