جستجو پیشرفته

سه شنبه, 03 بهمن 1396 06:11

برگزاری دهمین جلسه شورای اداری شهرستان

دهمین جلسه شورای اداری شهرستان در روز پنجشنبه مورخ 96/10/28 با حضور نماینده مردم شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد ، امام جمعه محترم تنکابن و معاون استاندار و فرماندار ویژه و ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان برگزار گردید.

دهمین جلسه شورای اداری شهرستان در روز پنجشنبه مورخ 96/10/28 با حضور نماینده مردم شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد ، امام جمعه محترم تنکابن و معاون استاندار و فرماندار ویژه و ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان در فرمانداری برگزار گردید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در دهمین جلسه شورای اداری با عرض تسلیت حادثه نفتکش سانچی، اظهار نمودند: با گذشت ۳۹ سال از انقلاب اسلامی، امسال باید با برگزاری مناسب برنامه‌ها، حضور پرشور مردم و آذین‌بندی شهرها و روستاها، بتوانیم سیاست‌های عمومی نظام را تبیین کنیم. هر دستگاه باید عملکرد خود را بدرستی ارائه نماید.

 ایشان تبیین واقعیت‌های جامعه را یکی از کارهای مهم در دهه مبارک فجر دانسته و افزودند: وقایع اخیر تلنگری برای همه دستگاه‌های اجرایی شد تا آگاه باشند که؛ مخالفین نظام و آنان که از این کشور کوچ کردند، نگاهشان برای برگشت دوباره به هر طریق ممکن است تا دستاوردهای نظام و انقلاب را زیر سوال ببرند. این افراد عنادشان پایان ناپذیر است.

 فرماندار تنکابن با اشاره به سیاست‌های استکبار و معاندین نظام و ذوق زدگی آنان در حوادث اخیر، متذکر شد: مردم در دوران انقلاب نقش خود را به درستی ایفا کردند و در همه صحنه‌ها از جمله دفاع مقدس، سازندگی، انتخابات و مشارکت‌های سیاسی حضور یافتند. مردم  کارنامه و معدل مناسبی اخذ کردند. ایشان در ادامه اعلام نمودند: بحث اشتغال را باید جدی گرفت و نظارت موثرتری از سوی دستگاههای ذیربط اتخاذ گردد. همه دستگاههای اجرایی موظف به همکاری در این زمینه بوده و از موازی کاری پرهیز نمایند.باید تسهیلات بیشتری در بخش بازار برنامه ریزی گردد. حمایت بخش خدماتی می تواند در توسعه شهرستان کارگشا باشد. بدنه دستگاههای اجرایی که بیشتر با ارباب رجوع در ارتباط هستند باید در باب تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی شفاف را در دستور کار خود قرار دهند و مدیران ادارات نیز موظف به نظارت بر این بخش می باشند.

یکی از نکات بسیار مهم ، بحث امنیت و حفاظت فیزیکی ادارات است. روسای دستگاهها و ادارات شهرستان موظف به افزایش ضریب امنیتی و حفاظت از اموال و مکان اداری متبوع خود(با گماشتن سرایدار ، نصب دوربین وپایش مداوم آن و...)  هستند.

 ایشان تصریح نمودند: ما به عنوان مدیران دستگاه‌های اجرایی باید ببینیم کارنامه‌مان به چه میزان موفقیت آمیز بوده، باید عملکرد هر دستگاه به صورت جداگانه و درست ارائه شود.

 ایشان با تاکید بر اینکه باید در جامعه ایجاد امید و نشاط کرد، گفتند: نشاط صرفاً برگزاری جشن‌ها نیست، مردم در همه حوزه‌های اجتماعی باید احساس نشاط و امید کنند. به این معنا که عدالت حاکم باشد و هر جا که مراجعه می‌کنند، حاکمیت نظام جمهوری اسلامی و شعارهای تعبیر شده آن را درک کنند.

 در ادامه با اشاره به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی یادآور شدند: اداره بهزیستی، کار، کمیته امداد اقداماتی در این حوزه در شهرستان تنکابن انجام دادند و تا به امروز توانستیم شرایط مناسبی را در بخش تسهیلات داشته باشیم.

 معاون استاندار با اشاره به اعطای تسهیلات ۵ میلیاردی کمیته امداد این شهرستان، عنوان نمودند: حدود ۷۰ درصد از وام‌های کم‌بهره به متقاضیان در این حوزه پرداخت شد و در بخش بهزیستی نیز، ۱۰۰ درصد افراد متقاضی تسهیلات خود را دریافت کردند که مجموع این مبلغ ۲میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

همچنین با اشاره به توزیع تسهیلات ۲۰ میلیاردی در حوزه‌های مختلف این شهرستان، خاطرنشان کردند: این رقم قابل توجهی است که باید دقت کرد این ارقام جهت اشتغال در حوزه های شهری و روستایی نتیجه بخش باشد.

در پایان بر ثمربخش بودن جلسات تاکید نموده و گفتند: باید خروجی این جلسات در جامعه احساس شود و مردم را در تصمیم‌گیری دستگاه های اجرایی سرلوحه‌ی کارمان قرار دهیم و با شرایط جامعه منطبق باشد.ایشان با اشاره به فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر جدیت بخشداران ، شهرداران ، دستگاههای اجرایی در برنامه ریزی دهه فجر و اماده سازی فضای عمومی شهرها و روستاها.برگزاری باشکوه جشن های ایام ا... دهه فجر ، راهپیمایی 22  بهمن ، افتتاح پروژه ها و... را خواستار شدند.

شایان ذکر است از خانم دکتر سوسن حق بین متخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات و خانم دکترشهربانو کیهانیان فوق تخصص خون و آنکولوژی بعلت رضایتمندی عمومی و همکاری های همه جانبه در حوزه درمان تجلیل بعمل آمد.

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.