جستجو پیشرفته

سه شنبه, 07 آذر 1396 08:02

بازدید مهندس نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران از سایت زباله پرده سر

 مهندس نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران از سایت زباله پرده سر بازدید به عمل آوردند و  پس از آن در جمع خبرنگاران حضور  و در خصوص روند پیشرفت پروژه سایت زباله پرده سرتوضیحاتی را ارائه داد .


?دولت تدبیر امید دولت محیط زیست است و مهندس اسلامی استاندار مازندران دستورالعملی را در خصوص تفکیک زباله از مبداء را جهت کاهش حجم زباله در استان مازندران به فرمانداران،شهرداران، بخشداران و دهیاران ابلاغ نموده است.

?میزان حجم زباله در مازندران 2700 تا 300 هزار تن است که با ورود مسافران در زمان های خاص میزان آن دو تا سه برابر می شود که امیدواریم با تلاش های صورت گرفته حجم آن را به حداقل برسانیم.

?بحث مدیریت و  کمپوست زباله در تنکابن از سال گذشته که با حمایت دفتر مقام معظم رهبری جهت تامین اعتبار این پروژه در دستور کار قرار گرفته و زمان پایانی آن مطابق برنامه ریزی مرداد سال 97 می باشد.


?این سایت مجهز به چند سالن پذیرش به مساحت 1000 متر مربع، سالن پردازش به مساحت 10000 متر مربع، سالن تخمیر بهه مساحت 9000 متر مربع و سالن فاین به مساحت 2000 مترمربع با اعتباری حدود 5/7 میلیارد تامین اعتبار شده است که زباله های سه شهرستان تنکابن، رامسر و عباس آباد در این مکان مدیریت خواهد شد.

?پیگیری مناقصات صورت گرفته در این پروژه برعهده سازمان مدیریت پسماند استان بوده  که در یک کار شبانه روزی و حتی روزهای تعطیل برنده مناقصه مشخص گردید.پیشرفت فیزیکی پروژه تا الان 35 درصد بوده که با احتساب ساخت تجهیزات مختلف می توان آن را حدود40% دانست. این پروژه بخاطر شرایط جوی حدود 20 روز تا یک ماه از جدول زمانبندی عقب می باشد که تسریع در عملیات در دستور کار امروز قرار گرفت تا در مدت باقیمانده پروژه به موقع به اتمام برسد تا از این طریق 25 تا 30درصد از حجم زباله کاهش یابد.

?مهمترین آیتم مدنظر ما بحث تصفیه شیرآبه این مجموعه بوده است که یکبار مناقصه انجام شده و مجددا در روزهای آتی برگزار می گردد تا شاهد مجموعه ای باشیم که کمترین میزان آلایندگی را داشته باشد. امیدواریم همزمان با اتمام کارخانه کمپوست زباله، تصفیه شیرابه نیز به پایان برسد.

تماشاخانه تصویر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.