جستجو پیشرفته

شنبه, 20 آبان 1396 09:33

جلسه معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با مدیر پروژه گردشگری جنگلهای هیرکانی

 

صبح امروز مهندس بیات مدیریت پروژه چند منظوره جنگلهای هیرکانی با حضور در محل فرمانداری با سید امیرحسینی جو معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن جهت بررسی روند پیشبرد این پروژه به گفتگو پرداختند.

در ابتدای این جلسه سید امیرحسینی جو با تاکید بر اهمیت بوم گردی در رشد و توسعه شهرستان آن را عاملی در جهت حفظ منابع طبیعی کاهش میزان مهاجرت از شهرستان، انتقال فرهنگ و زبان بومی دانستند از این رو با انگیزه و جدیت پیگیر تقویت واحدهای بوم گردی و خانه مسافر هستیم . با توجه به تخصیص اعتبارات به پروژه ها از طریق صندوق توسعه ملی، تقویت حضور سرمایه گذار در بخش خصوصی احساس می شود.

وی با اشاره به اینکه رونق گردشگری در شهرستان تنکابن می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال برای دو هزار نفر در حوزه های مختلف شود، ابراز امیدواری کرد که با همکاری مدیران ادارات مختلف و با جذب سرمایه گذار در این حوزه شرایطی را فراهم کنیم که پروژه هایی چون پروژه گردشگری جنگل های هیرکانی بتوانند بدون دغدغه اهداف خود را پیگیری نمایند.

در ادامه این جلسه مهندس بیات مدیریت پروژه چند منظوره جنگلهای هیرکانی با اشاره به اینکه هدف از این پروژه حفظ تنوع زیست محیطی، یکپارچگی اکوسیستم ، پایداری خدمات اکوسیستمی در سیمای جنگل های هیرکانی و تغییر مدیریت وابسته به چوب به مدیریت چند منظوره از جنگل می باشد، استقبال مردم روستای یوج و مشارکت آنان جهت پیشبرد این اهداف سبب احیای سرمایه اجتماعی در این منطقه شده است. از سوی دیگر، این منطقه قابلیت الگو شدن برای سایر روستاها را نیز دارد. در شش ماه نخست امسال 400 گردشگر داخلی و حدود 100 گردشگر خارجی از یوج بازدید به عمل آورده اند و اگر صنایع دستی در این منطقه رونق یابد می تواند پتانسیل خوبی جهت کسب درآمد هنرمندان صنایع دستی باشد.

در این جلسه مققر شد فرمانداری همکاری لازم جهت تامین اعتبار مورد نیاز از منابع ملی و استانی را به عمل آورد.

تماشاخانه تصویر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.