جستجو پیشرفته

یکشنبه, 14 آبان 1396 15:01

بازدید معاون محترم استاندار و فرماندارویژه شهرستان تنکابن از موسسه آموزش عالی آیندگان

سیدامیرحسینی جو فرماندار محترم شهرستان تنکابن وحاج بهروز بحری معاون محترم  اجرایی فرماندار به همراه حاج تقی پزشکی رییس محترم شورای اسلامی شهرستان تنکابن از موسسه آموزش عالی آیندگان تنکابن بادید به عمل آوردند.

 در ابتدای این دیدار صمیمانه که صبح امروز در موسسه آموزش عالی آیندگان صالح اسدی معاون محترم با اشاره به اینکه موسسه آیندگان به عنوان بزرگترین پایلوت آموزشی غرب مازندران در سال تحصیلی جدید 680 دانشجو در رشته های فنی و انسانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جذب نموده است که علاوه بر یک ایجاد یک محیط آموزشی توانسته است فضای کسب و کار را نیز فراهم آورد.

وی در ادامه بیان داشت که باتوجه به سابقه ده ساله این دانشگاه و اخذ مجوز دو دانشکده و تا سال آینده با اخذ یک مجوز دیگر این موسسه به دانشگاه تبدیل خواهد شد که نشان از موفقیت تیم مدیریت آیندگان دارد. از دیگر ویژگی های این موسسه برگزاری دوره های مهارت برای تمام رشته های فنی و کاردانی، برگزاری کلاس های نظام مهندسی که تا پیش از این بیش از دوهزار نفر از اعضای نظام مهندسی برای کسب درجه بندی در کلاسهایی که در بابل تشکیل می شد شرکت می کردند که با همکاری دکتر شریعت نژاد تنکابن میزبان مهندسین شهرستان است و نیز آیندگان تنها موسسه ای است که تجهیزات لابراتور زبان را برای دانشجویان فراهم کرده است.

سید امیر حسینی جو  در ابتدا ضمن تقدیر و تشکر از هیئت مدیره موسسه آیندگان و تبریک بخاطر توسعه و پیشرفت این موسسه،با اشاره به اینکه موضوعات دانشگاه ها در سطح کشور در دچار چالش است تا جایی که امروز تجمیع برخی دانشگاه ها در دستور کار قرار گرفته است، موسسه آموزش عالی آیندگان در چنین شرایطی توانسته است عملکرد موفقی را از خود به نمایش بگذارد. از سویی با جذب دانشجو در رشته های فنی و کاربردی و از سوی دیگر کاهش دغدغه خانواده هایی که نگران  اشتغال فرزندانشان پس از دوران تحصیلی بودند توانسته  قدم های رو به جلویی بردارد.

وی خواستار  تدوین یک سیاست آموزشی توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شد  تا بر اساس آن رشته های مناسب با ظرفیت و استعداد شهرستان تعریف و در همان حوزه ها به جذب دانشجو بپردازد.در همین راستا و با توجه به اینکه سیاست دولت بر حمایت از موسسات آموزشی قرار گرفته است در هر موضوعی که به حفظ و تقویت این موسسه  یاری رساند،  فرمانداری به عنوان نماینده دولت در شهرستان و شهرداری و شورای اسلامی شهر از هیچ کمکی دریغ نخواهند کرد.

 فرماندار محترم شهرستان تنکابن با بیان این که دانشگاه علم و صنعت  تمایل دارد در صورت فراهم بودن فضای آموزشی برای 5 سال در شهرستان تنکابن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به جذب دانشجو بپردازد. چنین فرصتی را برای ارتقاء درجه علمی شهرستان غنیمتی است که دانشگاه های تنکابن علی الخصوص  موسسه آیندگان  با توجه به زیرساخت های احداث شده و بر نامه ریزی دقیق می توانند از آن بهره گیرند.
در پایان این نشست مشترک، اعضاء جلسه به بازدید از کلاس ها و سالن همایش در حال تاسیس این موسسه پرداختند.

تماشاخانه تصویر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.