جستجو پیشرفته

سه شنبه, 02 آبان 1396 08:09

برگزاری کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی با معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن

کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی با حضور سید امیر حسینی جو معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن و مسئولین ذی ربط جهت بررسی چگونگی اجرای طرح ملی کارورزی و نیز اعطای تسهیلات بند (د) تبصره ۱۶جهت ایجاد اشتغال در شهرستان به میزبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار گردید.

کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی با حضور سید امیر حسینی جو معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن و مسئولین ذی ربط جهت بررسی چگونگی اجرای طرح ملی کارورزی و نیز اعطای تسهیلات بند (د) تبصره ۱۶جهت ایجاد اشتغال در شهرستان به میزبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار گردید.
در این جلسه مقرر گردید که طرح ملی کارورزی طراحی و اجرایی شود. این طرح با حمایت دولت و داشتن آیتم های تشویقی نظیر معافیت های مالیاتی و بیمه ای برای کارفرمایان و ایجاد فرصت یادگیری به همراه دریافت حقوق وبیمه برای کارورزان تاثیر زیادی در برنامه ریزی برای اشتغال پایدار خواهد داشت.
 در این حوزه، کارفرمایان می توانند در صورت داشتن هرگونه ابهام یا سوال بصورت حضوری یا تلفنی با بخش اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تنکابن  هماهنگی نمایند.
به گفته خانم مهندس علی مردانی مسول دبیر خانه  کارگروه اشتغال  درخصوص بند د تبصره 16  تسهیلات پرداختی در جهت ایجاد اشتغال با محوریت توسعه روستای بوده است و بخشی از تسهیلات در اختیار  کمیته امداد امام (ره)  شهرستان تنکابن قرار دارد ، که اولویت برای  افراد تحت پوشش این نهاد است که 80 درصد از کل اعتبارات مصوب برای افراد یاد شده در نظر گرفته شده و تمامی مددجویان اعم از سرپرست و سایر اعضای خانواده که درحال حاضر از خدمات امداد به‌صورت زمان‌دار بهره‌مند بوده و واجد شرایط لازم جهت ایجاد اشتغال ‌باشند را شامل می گردد. مددجویان تحت حمایتی که در آستانه خروج از حمایت هستند، به منظور اطمینان از تأمین اقتصادی خانواده و کاهش آسیب‌های احتمالی، در اولویت ارایه خدمات اشتغال و خودکفایی می‌باشند‌.
20درصد باقیمانده اعتبارات نیز در اختیار فرزندان متاهل بیکار مددجویان ، همسر دختران تحت حمایت که بیکار بوده ،مرد سرپرست خانوار (‌متاهل‌) بیکار ، پسران مجرد در آستانه ازدواج و نوعروسان تحت حمایت که از دوره‌های مهارتی امداد و ... برخوردار بوده و همسر آنان بیکار و فاقد مهارت لازم می‌باشد پرداخت می گردد.لازم به ذکر است که در تمامی موارد افراد بیکاری که از توان لازم جهت تامین سرمایه اشتغال را ندارند مورد حمایت قرار خواهند گرفت. این افراد می توانند با مراجعه به کمیته امداد امام خمینی(ره) از اطلاعات و راهنمایی های کارشناسان این حوزه استفاده نمایند.                                          
 مهندس قبادیان دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال فرمانداری  در خصوص اعطای تهسیلات توسط اداره بهزیستی بیان داشتند تنها افراد تحت پوشش بهزیستی از این تسهیلات برخوردار می گردند که تاکنون بیش از ۹۰ درصد تسهیلات مربوط به بهزیستی جذب شده است. در ضمن بانک های سینا ، پست بانک،کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید نیز تسهیلات با سود مناسبی  را در حوزه اشتغالزایی پرداخت می نمایند.افرادی که برنامه ای برای ایجاد اشتغال دارند(بخصوص در حوزه های کشاورزی،دامپروری،گل وگیاه،شیلات و ...) می توانند با مراجعه به بانک های فوق از نحوه پرداخت تسهیلات و شرایط آن مطلع شوند. لازم به ذکر است تسهیلات پست بانک تنها مختص مناطق محروم(دوهزار،سه هزار و گلیجان) میباشد.

تماشاخانه تصویر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.