جستجو پیشرفته

شنبه, 17 تیر 1396 09:17

حسینی جو: پیشگیری از اعتیاد فرهنگ‌سازی همگانی را می‌طلبد

فرماندار  تنکابن گفت: باید با فرهنگ‌سازی صحیح و یک فرهنگ همگانی جلوی افزایش و گرایش به اعتیاد گرفته شود.

سیدامیر حسینی‌جو در همایش سراسری مبارزه با اعتیاد غرب مازندران که به‌مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در سالن اجتماعات پارک مادر تنکابن برگزار شد، اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر دو شیوه دارد، یکی پیگیری دولت‌ها و مبارزه و مقابله با قاچاق مواد مخدر و دیگری مقابله خود مردم با این مواد است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما در همسایگی کشوری است که ۸۰ درصد تولید مواد مخدر دنیا را دارد، افزود: با توجه به اینکه تجارت مواد جزء پرسودترین شیوه‌های اقتصادی امروز دنیا است.

فرماندار ویژه تنکابن با اشاره به اهداف برگزاری چنین همایش‌هایی، گفت: نهادینه کردن مبارزه با مواد مخدر در فرهنگ اجتماعی از مهم‌ترین این اهداف است.

این مسؤول فرهنگ‌سازی در هر زمینه‌ای را رمز موفقیت دانست و خاطرنشان کرد: در این صورت است که در مبارزه با مواد افیونی نیز به پیروزی دست می‌یابیم.

حسینی‌جو تأکید کرد: همه امور را نباید دولتی اداره کرد، که این یکی از آسیب‌های جدی کشور ما است که نقش دولت را در همه موضوعات پررنگ می‌کنند.

وی ادامه داد: باید نقش مردم را در امورات پررنگ کرد چراکه وظیفه اصلی در پیشگیری‌ها در اختیار مردم است.

فرماندار ویژه تنکابن با اعلام اینکه امروز دنیا این نکته را پذیرفته است که آلودگی‌ها را مطرح و برای آن تصمیم بگیرد، تصریح کرد: ما ترس داریم از اینکه اعلام کنیم این مشکلات را داریم و برای حل آن تصمیم بگیریم.

این مسؤول یادآور شد: نباید منتظر ماند تا اتفاق بر ما حاضر شود به این دلیل که مشکلات همسایه برای ما نیز احتمال وقوع دارد.

حسینی‌جو اضافه کرد: امروزه باندهای مافیایی در جهان به‌عنوان رکن اساسی در جامعه کار می‌کنند و ما تصمیم داریم نگرانی‌ها را دور کنیم.

وی در پایان گفت: خروجی این جلسات باید اراده مقابله با مصرف مواد مخدر باشد. فارس

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.